IMG-20151119-WA0022هیئت بازرگانی و تجاری استان کهگیلویه وبویراحمد جهت تبادل مناسبات تجاری و بازرگانی استان، با بخش خصوصی و دولتی روسیه، به ریاست دکتر خادمی استاندار محترم و همراهی جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج و ۲۴ نفر از مسئولین دولتی و بخش خصوصی استان وارد این کشور شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج هیئت تجاری اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو دیدار کردند.

در این دیدار که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام پذیرفت، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو ضمن خوشامدگویی به اعضای هیئت استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور روسیه پرداخت، وی با اشاره به مناسبات حاکم بر شرایط تجاری و اقتصادی کشور روسیه راهنمایی ها و رهنمود های لازم را جهت مبادلات تجاری و اقتصادی به هیئت استان کهگیلویه و بویراحمد ارائه نمود.

دکتر مهدی سنائی با اشاره به شرایط جدید روسیه و تحریم های اعمال شده بر علیه این کشور توسط کشورهای غربی، عنوان داشت: این موضوع می تواند فرصتی برای بازاریابی تجار و بازرگانان ایران در این کشور باشد.

سنائی با اشاره به استان امسک عنوان داشت: این استان یکی از استانهای مطرح اقتصادی روسیه می باشد که در حوزه های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت می باشد و از مناطق به شدت صنعتی است که بازرگانان و تولید کنندگان کهگیلویه و بویراحمد می توانند از فرصت پیش آمده برای مبادلات اقتصادی و توسعه همکاری های همه جانبه با این استان استفاده کنند.

در ادامه این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمدضمن قدردانی از سفیر جمهوری اسلامی در روسیه بیان داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به پتانسیل های خود در زمینه های مختلف اقتصادی و با توجه به شرایط ویژه کنونی به کشور روسیه به عنوان بازار جدیدی برای محصولات صادراتی خود نگاه می کند.

دکتر خادمی افزود: ترکیب استان کهگیلویه وبویراحمد متشکل از چند تن از مدیران دولتی، بازرگانان، تجار، تولیدکنندگان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع دستی، شیرینی، گل و گیاهان دارویی، لوازم آرایشی بهداشتی و صنعت می باشند که با مطالعه بازار روسیه و استان امسک در صدد ایجاد ارتباط های تجاری با فعالین اقتصادی این کشور می باشند.

در ادامه این نشست رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج ضمن تشکر از سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو به جهت فراهم آوردن شرایط حضور هیئت تجاری اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد در روسیه، عنوان داشت: اتاق بازرگانی یاسوج با برنامه ریزی و دست پر به این سفر قدم نهاده است و توانمندی ها و پتانسیل های استان کهگیلویه و بویراحمد به زبانهای روسی به طرف روس ارائه خواهد شد.

جبار کیانی پور به برنامه های هیئت تجاری اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد در روسیه و استان امسک اشاره کرد و گفت: برنامه ها طوری انتخاب و مدیریت شده است که تجار و بازرگانان علاوه بر آشنایی با بازرار روسیه و امسک از طریق دیدار های رودررو بتوانند نهایت بهره برداری را جهت ایجاد ارتباط فی مابین اقتصادی با طرف روس داشته باشند.

وی اعزام هیئت های تجاری و آشنایی با بازارهای هدف صادراتی را از رسالت های مهم اتاق های بازرگانی برشمرد و بیان داشت: اتاق یاسوج در این راه نهایت همکاری و همیاری را با فعالین بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد انجام خواهد داد

در پایان این دیدار جمعی از فعالین اقتصادی تجار و مدیران دولتی به معرفی حوزه فعالیت خود پرداختند.

IMG-20151119-WA0024 IMG-20151119-WA0023