????????????????????????????????????

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج، شامگاه دوشنبه، سی و هفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضای این شورا برگزار گردید.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد افزود: واحد های تولیدی در استان وجود دارد که کالاهای با کیفیت و رقابت پذیر تولید می کنند، اما برخی از دستگاه ها محصولات مورد نیاز خود را از سایر استان ها تامین می کنند.
کیانی پور تصریح کرد: باید از تولیدات استان به نحو مطلوب استفاده شود و دستگاه ها کالاهای استاندارد را در لیست خود قرار دهند.
رئیس اتاق یاسوج با اشاره به اهمیت توسعه خوشه ها و تکمیل زنجیره تولید بخش فرش، خاطرنشان کرد: ظرفیت های تولید فرش در این استان بالاست و به دلیل سابقه تاریخی استان در این حوزه، باید در بخشی مانند فرش دستباف فعالیت هایی عملیاتی و اجرایی شود.
کیانی پور به ایجاد مرکز تجاری و گسترش ظرفیت نمایشگاهی برای فعالین اشاره کرد و بیان داشت:  باید بسیج شویم و برای توسعه کسب و کارها گام برداریم و نهضتی برای توسعه ظرفیت ها ایجاد شود.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بر رفع مشکلات صنعت احداث و خدمات فنی مهندسی تاکید کرد و گفت: پروژه های عمرانی و صنعتی احداث، ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال دارند و باید نسبت به اجرای هدفمند این پروژه ها اقدام کرد.
وی در حوزه پروژه ها و واگذاری، چالش های مشکلات مالیاتی، فساد رانت، مشکلات بانکی و عدم استفاده صحیح از ظرفیت هایی مانند اسناد خزانه را از جمله موارد قابل طرح برای بررسی و رفع آنها دانست.
کیانی پور همچنین افزود: ایجاد فرصت برابر برای شرکت های مختلف پیمانکاری نیز کمک فراوانی به فعالیت شرکت های ضعیف تر و تحقق عدالت می کند.
وی ابراز داشت: اینکه به یک شرکت پیمانکاری ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه داده شود و یک شرکت با توانمندی برابر پروژه ای نداشته باشد، صحیح نیست و این موضوع باعث زمین گیر شدن شرکت ها وبنگاه ها می شود.

????????????????????????????????????

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار داشت: با هدف عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار، دولت تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۶ درصد به فعالان جویای کار ارائه می دهد.
وی افزود: سهم کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال روستایی ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال است که با جذب به موقع آن امکان افزایش این تسهیلات تا سقف ۴ هزار میلیارد ریال توسط دولت وجود دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دستگاه های نظارتی برای اجرای قانون و عدالت نیاز به کسب اجازه از استاندار ندارند و با هیچ مدیر و دستگاه اجرایی نباید تعارف داشته باشند.
احمدی با اشاره به تکمیل حلقه مفقوده خوشه‌ دست بافته ها در کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: با توجه به پیشینه مردم این استان در بحث دست بافته ها،این خوشه باید به طور جدی پیگیری شود و زمینه توسعه آن فراهم شود.
وی گفت: راه اندازی کارخانه های راکد سبب کاهش آسیب های اجتماعی در این استان شده و اشتغال پایدار برای جوانان ایجاد خواهد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: مدیران باید به سمت مناقصه های عمومی بروند و هم اینک ترک تشریفات در این استان اجرایی شده است.

 

گزارش تصویری این نشست: