به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج سمینار آموزشی، تخصصی “تجارت با کشور عمان”  به همت واحد آموزش اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یاسوج برگزار شد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در راستای اهداف آموزشی و پژوهشی خود، سمینار یک روزه ای را تحت عنوان« تجارت با کشور عمان» و با دعوت ازبازرگانان، فعالین اقتصادی استان، واحدهای صنعتی استان، دانشجویان و علاقه مندان، در سالن همایش های ساختمان این اتاق برگزار کرد.

واحد آموزش اتاق بازرگانی یاسوج با همکاری موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران ماهانه سمینارهایی را با موضوعات مختلف اقتصادی در سطح استان و با دعوت از فعالین موفق اقتصادی و اساتید برجسته کشوری برگزار می کند.

گفتنیست در این سمینار مباحثی از جمله معرفی اقتصاد عرب و عمان و راه‌های ورود به بازار این کشور، GDP و میزان صادرات و واردات از سایر کشورها، میزان صادرات و واردات از ایران، پیش‌بینی وضعیت اقتصادی عمان تا سال ۲۰۲۰ ، دسترسی به بازار کشور‌های عربی، نحوه ی ورود به بازار کشور عمان، چگونگی صادرات مجدد از عمان به اروپا و کشور‌های افریقایی، نحوه صادرات و واردات کالا از اروپا و امریکا به کشور عمان، آشنایی با منطقه ی آزاد اقتصادی عمان، ظرفیت‌های موجود و صنایع مورد نیاز و ثبت شرکت و امتیازات آن در کشور عمان توسط آقای سعید بخشی (از اساتید موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران) تدریس شد.