صبح امروز مراسم جشن اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد استان کهگیلویه و بویراحمد توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در سالن همایش های اتاق یاسوج برگزار شد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در این نشست گفت: یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز و دانشجوی نخبه در مناطق محروم کشور زیرپوشش حمایتی این جامعه قرار دارند.

علی اصغر خامنوی در جشن اعطای بورس تحصیلی به گروهی از دانش آموزان و دانشجویان نخبه کهگیلویه و بویراحمد در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یاسوج، افزود: جامعه نیکوکاری ابرار ماهانه بخشی از هزینه تحصیل این تعداد دانش آموز و دانشجو را می پردازد.

وی تأکید کرد که این جامعه تلاش می کند با توجه به امکانات بخش خصوصی زیرمجموعه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی، سالانه تعداد بیشتری از دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم را زیرپوشش حمایتی قرار دهد.
خامنوی هدف اصلی از اعطای بورس تحصیلی را حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد مناطق محروم برای شکوفایی استعدادهای آنان دانست.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سال ۸۸ باهدف توانمندسازی مناطق محروم به ویژه روستاهای کشور، جامعه نیکوکاری ابرار را تأسیس کرد.
مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار در ادامه گفت: روستاهای محروم اما مستعد در استان های مختلف توسط این جامعه شناسایی و برای توسعه و کارآفرینی در شخصیت آنها برنامه ریزی می شود.
علی اصغر خامنوی افزود: در سال ۹۱ طرح توسعه پایدار توسط جامعه نیکوکاری ابرار دریکی از روستاهای خراسان جنوبی با موفقیت اجرا شد و پس ازآن فعالیت ها به استان های سیستان و بلوچستان و کردستان گسترش یافت.
به گفته وی، فعالیت جامعه نیکوکاری ابرار به تدریج به تمامی مناطق و روستاهای محروم کشور تسری پیدا می کند و کهگیلویه و بویراحمد از استان های اولویت دار برای توانمندسازی روستاهای محروم و مستعد است.
خامنوی هدف از توانمندسازی روستاهای محروم را مشارکت روستائیان در توسعه، فعالیت ها و کارآفرینی روستای خود ذکر کرد.
وی از ایجاد شبکه ای از موسسه های نیکوکاری و خیرین در سال جاری خبر داد که برای بررسی و کاهش آسیب های اجتماعی در کشور فعالیت خواهند کرد.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نیز در این جشن با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور مورد حمایت تحصیلی جامعه نیکوکاری ابرار قرار می گیرند، اظهار کرد: از این تعداد سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰۰ نفر است که اکنون جشن اعطای بورس تحصیلی ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی کهگیلویه و بویراحمدی برگزار می شود.

کیانی پور در ادامه با اشاره به توسعه پایدار روستایی، بیان کرد: امیدواریم با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار توسعه پایدار روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد را پایه گذاری کنیم.

وی افزود: امید می رود با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار استان کهگیلویه و بویراحمد همانند استان خراسان جنوبی پایلوت کارآفرینی شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج به اهمیت ارتباط بازار و بزرگان دینی اشاره کرد و گفت: معتقدیم باید فعالیت های اتاق بازرگانی و بازار ما رویکرد اجتماعی داشته باشد.

کیانی پور بر ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین دانش آموزان تاکید و تصریح کرد: باید کارآفرینی را از زمان تحصیل در بین دانش آموزان و دانشجویان فرهنگ سازی کنیم و به جای امید کار از دولت کارآفرینی را به آنها یاد بدهیم.

 اعطای بورس تحصیلی به ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد به همت اتاق بازرگانی یاسوج انجام گرفت.

هادی زارع‌پور نیز در این نشست اظهار کرد: سه عامل فکر خوب، مطالعه مناسب و مشاوره منطقی در موفقیت تاثیرگذار است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از اصول موفقیت این بوده که طرح‌های کوچک کنار گذاشته شود و اهداف آرمانی و بزرگ و قابل دسترس باشند، گفت: باید از هوش و استعداد بهره کافی و وافی را ببریم.

زارع‌پور با تاکید بر اینکه از نگاه‌های غلط و افکار منفی عاملی در عدم پیشرفت هر دانش‌آموز است، گفت: چرخه آینده کشور به دست همین دانش‌آموزان نخبه می‌چرخد لذا باید گفت که خواستن توانستن است و نباید افکار غلط از پیشرفت دانش‌آموزان جلوگیری کند.

وی خطاب به دانش‌آموزان نخبه اذعان کرد: اگر بخواهیم کشور را به رشد و ترقی برسانیم قطعا با تلاش و کوشش محقق خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امیدواریم با حمایت مسؤولان از فرهیختگان، دانش‌آموزان و دانشجویان شاهد پیشرفت‌های روز افزون کشور در سطوح مختلف باشیم.

فتاح محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم با بیان اینکه با احسان و نیکوکاری شخصیت انسان تکامل می‌یابد، گفت: اگر جوانان در گذشته برای حفظ و دفاع از کشور فداکاری کردند امروز نیکوکاران با حمایت‌های خود همان عزت را برای مردم ایجاد کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطعا زمانی که نیکوکاران دست افراد مستعد را می‌گیرند تا زمینه افتخاری برای جامعه کسب شود.