مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌ و بویراحمد از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی بازاریابی و فروش صنایع دستی این استان خبر داد.
محمود باقری اظهار داشت: با توجه به اینکه عمده علاقه‌مندان و خریداران صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در سایر استان‌ها ساکن هستند سامانه الکترونیکی بازاریابی و فروش صنایع دستی به منظور معرفی بازار صنایع دستی استان در سایت‌های مختلف راه‌اندازی می‌شود تا علاقه‌مندان بتوانند از فضای مجازی برای خرید این محصولات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه کار راه اندازی این سامانه از سال گذشته شروع شده است افزود: امیدواریم امسال این کار تکمیل شود تا علاقه‌مندان بتوانند از طریق اینترنت نسبت به خرید صنایع دستی استان اقدام کنند.
باقری با اشاره به شروع تدوین سند چشم‌انداز توسعه صادرات صنایع دستی استان از نیمه دوم سال ۹۴ تصریح کرد: این سند در شش ماهه نخست امسال نهایی می‌شود تا بتوانیم با کمک صنعت‌گران این استان ۱۰ درصد تولیدات آنها را صادر کنیم.
وی بیان کرد: در حال حاضر بخشی از صنایع دستی استان به شکل متفرقه توسط افرادی در بخش‌های مختلف به استان‌های دیگر فروخته شده و از آنجا صادرات انجام می‌شود اما این کار متمرکز و مدیریت شده نیست.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پیش از این آموزش مقدماتی صنایع دستی در ۱۵۰ روستای استان انجام شده بود از تکمیل این آموزش‌ها در سال ۹۵ خبر داد و اظهار کرد: در این راستا آموزش بهبافی و استانداردسازی در ۳۰ روستای استان در دستور کار است تا در این حوزه نیز از قافله حرکت عقب نمانیم.
تشکیل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی کهگیلویه‌وبویراحمد
باقری از تشکیل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با همکاری اتاق بازرگانی استان خبر داد و ابراز کرد: فعالیت این انجمن‌ها در استان علاوه بر اینکه می‌تواند به هنرمندان برای حل مشکلاتشان کمک کند در تولید و اشتغال نیز می‌تواند یاریگر آنها باشد.
وی از راه‌اندازی دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان در پایان شش ماهه نخست امسال خبر داد و بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه به ما کمک می‌کند تا هنرمندان خود را به کشور معرفی کنیم تا با نهادینه کردن اشتغال در حوزه صنایع دستی، این هنرمندان با علاقه بیشتری کار خود را انجام دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علاوه بر این، برگزاری این نمایشگاه در معرفی هنرمندان سایر استان‌ها و هنر آنها به این استان تأثیرگذار است.