استاندار کهگیلویه و بویراحمد به منظور تسهیل در کار سرمایه‌گذاران برای مراجعه به دستگاه‌های خدمات‌رسان از راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری در این استان تا ۲۲ بهمن امسال خبر داد.

سید موسی خادمی در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور خمیس سرمایه‌گذار مصری ساخت پالایشگاه خصوصی نفت در گچساران و با حضور مسئولان مرتبط با سرمایه‌گذاری برگزار شد، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری که وارد استان می‌شود باید از همه لحاظ برای راحتی کار آن‌ها تلاش کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از راه‌های اصلی برای تسهیل در امور مرتبط با سرمایه‌گذاری در استان چه حضور سرمایه‌گذار داخلی و چه خارجی همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند آب و برق و گاز و تلفن و سایر خدمات زیرساختی است.

این مسئول افزود: یکی از راه‌های ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری است که کار را برای سرمایه‌گذار برای رفع مشکلات زیرساختی و گرفتن مجوزهای لازم آسان می‌کند.

رئیس ستاد سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این طرح که به دو روش فیزیکی و سایتی قابل اجراست از این پس سرمایه‌گذاران به جای چرخیدن در مرکز شهر و سرگردانی در ادارات در یک مکان و یا یک سایت مشخص مجوزهای خود را پیگیری می‌کنند.

خادمی با بیان اینکه هنوز موضوع خدمات‌دهی به سرمایه‌گذاران به وسیله سایت جا نیفتاده، تصریح کرد: اما می‌توان به صورت فیزیکی در یکی از دستگاه‌ها مانند اتاق بازرگانی و یا صنعت و معدن مکانی خاص راه‌اندازی کرد که از هر دستگاه نماینده‌ای برای همکاری با سرمایه‌گذاران حضور داشته باشند و به صورت متمرکز و با عنوان پنجره واحد سرمایه‌گذاری به آن‌ها خدمات ارائه دهند.

این مسئول هدف از این کار را ندویدن سرمایه‌گذار در شهرها برای رفع مشکلات ذکر کرد و گفت: بسیاری از مشکلاتی که در راه سرمایه‌گذاری و توسعه استان‌ها ایجاد می‌شود مربوط به کارهای دست و پاگیری است که مانع حضور و ورود سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری می‌شود.