به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج سومین نشست زیرگروه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ مورخ ۰۴/۰۸/۹۴ در سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار شد.

در این نشست مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج، مشاور کمیسیونهای اتاق، مدیر کل میراث فرهنگی استان، مسئول بانک توسعه صادرات استان، رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت و معدن، مدیر گمرک استان، مسئول نظارت بهداشتی دامپزشکی و معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی حضور داشتند.

سومین نشست نشست زیرگروه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با دو دستور کار زیر برگزار گردید

هدف گذاری صادراتی استان ، موانع ، مشکلات و ارائه راهکارهای لازم

بحث و بررسی در خصوص بررسی وضعیت صادرات مرغ توسط شرکت سپیدمرغ یاسوج

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این نشست اظهار داشت: برای کمک به بخش خصوصی در امر صادرات باید در ابتدا تشکل ها و اتحادیه ها را بروزرسانی و تقویت کنیم.

وی افزود با داشتن تشکل ها و اتحادیه های قوی آنگاه می توان برای شروع فعالیت های جدی در حوزه صادرات منابع در اختیار آنها قرار دهیم.

کیانی پور در خصوص بند یک دستور کار این نشست افزود: در جلسه قبل شورای گفت و گو مقرر شد ارگانهای مربوطه؛ هدف گذاری صادراتی ۹۴ تا ۹۷، راهبردها، قابلیت ها، برنامه های صادراتی، بازاریابی و امکان سنجی صادرات کالاهای تولیدی را در سطح استان بررسی کرده و نتیجه را ارائه دهند.

وی افزود در این نشست میراث فرهنگی برنامه خود را ارائه داد و قرار شد این گزارش را در جلسه آینده شورای گفت و گو تشریح نماید، همچنین مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی در چارچوب مصوبه شورای گفت و گو گزارش جامع خود را تکمیل و قابلیت های بخش های مختلف را برای یک دوره پنج ساله مورد بررسی قرار دهد و در شورای گفت و گو ارائه دهد..

کیانی پور در خصوص وضعیت صادرات سپید مرغ افزود:در خصوص وضعیت صادرات مرغ توسط شرکت سپید مرغ یاسوج مقرر گردید بعد از دریافت پاسخ استعلام و مکاتبات دامپزشکی استان با نظر مثبت از سازمان دامپزشکی کشور نسبت به صدور مجوز صادرات برای واحد تولیدی مذکور همکاری و واحد تولیدی نسبت به رعایت تمهیدات بهداشتی ارائه شده توسط دامپزشکی استان اقدام شود و همچنین این شرکت متعهد گردد نسبت به خرید و نصب ماشین آلات خط ۲ و سورتینگ جهت رعایت استاندارهای لازم برای صادرات مرغ اقدام نماید.