IMG_6586 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج پیش از ظهر امروز نشست تخصصی زیرگروه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج، معاون دفتر اقتصادی استانداری، مشاور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، عضو هیئت مدیره و معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی، معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی، معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی و  معاون ارزیابی اداره کل استاندارد استان برگزار گردید.

این نشست در راستای مصوبه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در خصوص “استفاده از محصولات تولیدی استاندارد استان توسط دستگاه های اجرایی” و به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در سالن جلسات این اتاق برگزار گردید.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این نشست اظهار کرد: در زمینه محصولات و تولیدات کشاورزی با وجود اینکه تولیدات استانی رقبای چندانی ندارند  ولی با اینحال محصولاتی قابل معرفی در استان وجود دارند که دستگاههای دولتی باید اولویت خرید خود را از این تولیدات داخلی تعیین کنند.

وی افزود: همچنین در خصوص میوه شب عید امسال نیز این قابلیت در استان وجود دارد که این میوه ها از تولیدات استانی خریداری شده و در سردخانه ها نگهداری گردند.

جبار کیانی پور در ادامه افزود:در زمینه صنایع دستی و دست بافت های استان نیز از آنجایی که این بخش در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای پتانسیل های بالایی می باشد؛ می توان با برنامه ریزی گسترده در این زمینه، مشاغل خانگی را در استان رونق داده و با نفوذ این صنعت در تار و پود جامعه، توسعه پایدار روستایی را رقم بزنیم.

IMG_6567

رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: با رونق کارگاه های صنایع دستی که اکثر آن ها در روستا ها می باشند، می توان هم سطح اشتغال را بالا برد و هم از حاشیه نشینی شهر ها و هجوم بی رویه مردم به امید پیدا کردن کار از روستاها به سمت شهرها، جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: اگر دستگاه های دولتی برای تهیه سوغات، هدایا و دیگر نیاز های از این قبیل، صنایع دستی و دستبافت های استان را انتخاب و خریداری نمایند بخش زیادی از بازار این تولید کنندگان تامین خواهد شد و این امر به رونق کسب و کار در زمینه ی تولیدات صنایع دستی کمک شایانی خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج در این نشست پیشنهاد و مصوب گردید دستگاههایی مانند مراکز نظامی، دانشگاهها، بیمارستانها و اداره زندان که نیاز به خرید محصولات پروتئینی از جمله مرغ، ماهی و گوشت قرمز دارند، این نیاز های خود را از تولیدات استان تامین و خریداری نمایند .

همچنین در خصوص میوه شب عید امسال مقرر شد خرید و انبار نمودن میوه شب عید سال ۱۳۹۴ توسط سردخانه های استان و با برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان و از محصول تولیدی استان انجام گیرد.

در خصوص صنایع دستی و دستبافت های استانی نیز در مقرر گردید با توجه به اینکه محصولات صنایع دستی یکی از معرف های کم نظیر از فرهنگ و آداب و رسوم استان می باشند؛ کلیه دستگاههای دولتی و عمومی هدایا و سوغات اهدایی خود را از محصولات صنایع دستی استان خریداری نمایند.

همچنین مقرر شد لیست کالاهای تولیدی استان به تفکیک گروه های کالایی توسط سازمان صنعت، معدن وتجارت استان پس از تایید اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و دانشگاه علوم پزشکی، تهیه گردد تا در اختیار ادارات مختلف استان جهت خریداری محصولات مورد نیاز خود، قرار گیرند