13940319000656_PhotoL

فرشاد مقیمی معاون شهرک‌های صنعتی ظهر امروز با حضور در شهرک صنعتی شماره سه یاسوج از نزدیک مشکلات صاحبان صنایع را مورد بررسی و پی‌گیری قرار داد.

مقیمی معاون شرکت شهرک‌های صنعتی کشور در این بازدید از محل ساخت کارخانه تولید ساخت شیشه سکوریت و اتومبیل دیدار نمود که مدیر این شرکت توضیحات لازم را در بحث مشکلات و موانع پیش روی ارائه کرد.

13940319000650_PhotoL

علی اکبری مدیر شرکت پارس جام دنا که بیش از ۷۰% مراحل ساخت پروژه خود را انجام داده است، اظهار کرد: این طرح در دو فاز تولید شیشه های سکوریت و شیشه های اتومبیل در دست اقدام است.

وی ادامه داد: استان‌های جنوبی و همجوار در صورت راه‌اندازی این کارخانه از مصرف کنندگان تولیدات شرکت ما خواهند بود.

اکبری بیان کرد: میزان اشتغالزایی مستقیم این دو طرح بیش از ۱۲۰ نفر می باشد. وی افزود ۷۰ درصد سرمایه این طرح را خودمان و بقیه اعتبارات را بانک تقبل کرده است.

اکبری خاطرنشان کرد: در صورت همکاری مناسب بانک عامل در ادامه کار، این طر در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت خواهد.

مقیمی در ادامه از یک واحد تولیدی مشکل‌دار که تولید کننده تابلوهای بین جاده‌ای است مشکلات این واحد تولیدی را از نزدیک مورد بررسی قرار داد و از مسئولان شهرک‌های صنعتی استان خواست تا در خصوص ایجاد زمینه برای بازاریابی این مجموعه تولیدی و سایر واحدهای دیگر تلاش کنند.

فرشاد مقیمی همچنین از نزدیک با مشکلات یکی دیگر از واحدهای این مجموعه که تولید کننده انواع شربت‌های خوراکی بود آشنا شد.

در این بازدید یکی از مشکلاتی که همه با آن به نوعی درگیر بودند پرداخت تسهیلات و سرمایه‌ در گردش بود که برخی از بانک‌ها همکاری بسیار ضعیفی با واحدهای تولیدی داشتند.

مدیر این واحد تولیدی با بیان این که برای راه‌اندازی فاز دوم کارخانه با مشکل اعتبارات روبرو شده است از این مسئول خواست در خصوص کمک و تسهیل در پرداخت وام کمک شود.

همچنین معاون شرکت شهرک‌های صنعتی کشور با حضور در کارخانه تولید مواد غذایی سوسیس و کالباس مشکلات آن را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

از مشکلات این واحد مربوط به قیمت بالای اتصال به شبکه فاضلاب بود که برای این کار از واحد تولیدی مطالبه ۵۰ میلیون تومانی شده بود.

مشکلات مربوط به قیمت بالای آب و برق و گاز هم از دیگر مشکلاتی بود که مدیران بیشتر صنایع به آن پرداختند و از فیش‌های میلیونی این خدمات در هر ماه ناله سر می‌دادند.