به گزارش روابط عمومی اتاق یاسوج، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ابتدا با استقبال مسئولان وارد فرودگاه شهید امیدبخش شهر دوگنبدان شدند.

1 (14)

این مسئولان در بدو ورود در گلزار شهدای شهر دوگنبدان حضور یافتند و به مقام ۲۴۰ شهید والامقام هشت سال دفاع مقدس و دوران انقلاب اسلامی با نثار گل و قراعت فاتحه ادای احترام کردند.
بازدید از طرح های بازآفرینی شهری در بافت شهری دوگنبدان مقصد بعدی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گچساران بود، در حاشیه این آئین برخی نمایندگان احیای بافت فرسوده و اجرای طرح هایی مانند فرهنگسرا و ساخت معابر زیبا در فقیرترین نقاط  شهر دوگنبدان را نمونه پایلوت خوبی برای اجرا در بافت های فرسوده دیگر نقاط کشور عنوان کردند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره این بازدید گفت: این برنامه پیش تر در چند استان کشور انجام شده بود.

غلامرضا تاجگردون افزود: مشاهدات عینی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برای تصمیم گیری بهتر آنان در بودجه اثربخش است.

این مسئولان پس از بافت فرسوده به شهرک صنعتی چهاربیشه رفتند تا مشکلات تولیدکنندگان را بررسی کنند.

جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این بازدید به خبرنگاران گفت: تنها ۳۰درصد از واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمدفعال است که واحدهای موجود ظرفیتی برای رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بازنگری در قوانین  کسب و کار برای حمایت واقعی از تولید کنندگان را ضروری دانست.

کیانی پور با اشاره به ظرفیت های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه و تحقق رونق تولید ابراز امیدواری کرد سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه بتواند گامی در تحقق رونق تولید به عنوان شعار سال باشد.

عبدالله قبادی نائب رئیس اتاق بازرگانی استان نیز در بازدید از کارخانه پی وی سی در شهرک صنعتی چهاربیشه گفت کمبود سرمایه در گردش مهمترین مشکل واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد تنها کارخانه پی وی سی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران فعالیت میکندکه نیازمند مسئولان برای تولید بیشتر و توسعه کارآفرینی است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به بازار مطلوب کارخانه پی وی سی در خارج و داخل کشور گفت
رونق تولید مستلزم حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و کار آفرینان است.