در نشست معاون سازمان توسعه تجارت و مسوولان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد: حضور هیات تجاری کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه عمان/ امکان صادرات گل به هلند

در نشست معاون سازمان توسعه تجارت ایران و مسؤولان کهگیلویه و بویراحمد حضور هیات تجاری کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه بین‌المللی عمان و امکان صادرات گل رز استان به هلند مطرح شد.

oman

نشست استاندار، معاون اقتصادی، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با محمدرضا مودودی معاون سازمان توسعه تجارت ایران در اتاق یاسوج یاسوج برگزار شد.

جبار کیانی‌پور در این نشست با اشاره به عدم حضور هیات‌های تجاری استان کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: از سال ۸۶ هیات‌های تجاری استان در هیچ نمایشگاهی شرکت نکردند و هیچ هیات تجاری به استان اعزام نشد که در سال جاری با اقدامات انجام گرفته این وضع بهبود یافت.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از حضور هیات‌های تجاری استان در نمایشگاه بین‌المللی عمان خبر داد و افزود: این نمایشگاه قرار است بهمن سال جاری در کشور عمان برگزار شود که با رایزنی‌های صورت گرفته قرار است استان کهگیلویه و بویراحمد در این نمایشگاه شرکت کند.

وی با اشاره به محصولات با کیفیت استان گفت: محصولات باغی، سبزی و صیفی، عسل و شیلات استان در این نمایشگاه شرکت و در معرض عموم قرار می‌گیرد.

این مسوول بیان کرد: در حال حاضر عمان کشور هدف استان کهگیلویه و بویراحمد است، ضمن اینکه سفرای عراق، عمان و بلغارستان در آینده نزدیک به این استان سفر می‌کنند.

وی در خصوص سفر هیات تجاری روسیه به استان در مهرماه جاری گفت: استان در زمینه گیاهان دارویی و گل رز می‌تواند با کشور روسیه همکاری کند.

در ادامه این نشست محمدرضا مودودی در خصوص حمایت سازمان توسعه تجارت ایران از این استان گفت: این سازمان در زمینه آموزش و آشنایی تجار با قوانین، ایجاد نمایشگاه و غرفه بین‌المللی، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و برندسازی محصولات، استان کهگیلویه و بویراحمد را مورد حمایت قرار می‌دهد.

وی خواستار ایجاد برخی زیرساخت‌های صادراتی استان شد و افزود: استان حتی پرواز هوایی ندارد که باید زیرساخت‌های استان از جمله پرواز فراهم شود.

مودودی با اشاره به اینکه پرورش گل رز یکی از ظرفیت‌های خوب این استان است، گفت: قدیمی‌ترین پایانه صادرات گل و گیاه به هلند در تهران وجود دارد که می‌توانیم جلسه‌ای با مسؤولان استان و آقای عجایبی قدیمی‌ترین فرد صادر کننده گل برگزار کنیم تا محصولات گل این استان به کشور هلند صادر شود.